SMS-TURUNDUS

VÄRSKE FAKT:

Keskmine inimene vaatab oma telefoni 150 korda päevas ning 98% kõigist saadud tekstisõnumitest avatakse ja loetakse läbi.

MIS ON SMS- e. TEKSTISÕNUMITURUNDUS?

mailing4Lühend SMS tähendab short message server ehk teiste sõnadega on SMS-id tuntud kui tekstisõnumid. SMS-turundus e. tekstisõnumite turundus on selline turundusmeetod, mis võimaldab firmadel kasutada tekstisõnumeid selleks, et saata eripakkumisi, kuponge, tutvustusi jm. teateid otse oma sihtrühma mobiiliseadmetesse. Nende loapõhiste tekstisõnumite adressaadid on täpselt sellise reklaami sihtgrupina kindlaksmääratud ning nende reklaamsõnumite saatmine on tavaliselt nende mobiiliseadmete kasutajate poolt lubatud ja/või saamiseks seadistatud. Ehk siis nad on selleks soovi avaldanud või loa andnud.

MIKS SMS- e. TEKSTISÕNUMITURUNDUS?

maling6Flaierid, uudiskirjad ja printreklaamid – traditsiooniline turundus ei ole tänapäeval enam nii efektiivne, kui oli see varasemalt. Tänapäeva digitaalajastul võtavad firmad omaks selliseid tehnoloogiaid, mis jõuavad otse nendesse seadmetesse, ilma milleta nende sihtgrupi liikmed enam elada ei oska – nende mobiiliseadmed või nutitelefonid. Läbi SMS-turunduse on võimalik pälvida sihtgrupi tähelepanu läbi kõige vahetuma kanali, mida selle liikmed vaatavad keskmiselt 150 korda päevas – nende mobiiliseadmed.

KOHENE KOHALEJÕUDMINE

mailing3SMS-tekstisõnumid jõuavad sihtgrupini kohale koheselt, võimaldades sul informatsioon panna sõna otseses mõttes oma sihtrühma taskutesse või käekottidesse sekundid peale seda, kui oled selle omalt poolt teele pannud. SMS-tekstisõnumi keskmine kohalejõudmise aeg on vähem kui 7 sekundit. Aga mis veelgi tähtsam – keskmine aeg, mis inimesel kulub peale sinu tekstisõnumi saamist selle avamiseni, on ainult 4 minutit. Seda võib võrrelda meili avamisele kuluva 48 tunniga ja numbrid räägivad iseenda eest.

ÜLIM TÕHUSUS

mailing5SMS-turundus on võrreldes teiste turunduse vormidega väga efektiivne. Meiliturunduses on loetud sõnumeid 22% ulatuses, Twitter´is loetud säutsusid 29% ulatuses, Facebook´is loetud postitusi 12% ulatuses. Kuid 91%-l kogu Ameerika Ühendriikide elanikest on mobiiltelefonid käeulatuses 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas ning nad avavad ja loevad 98% kõigist tekstisõnumitest, mis neile on saadetud. Lisaks on mobiilikasutajal sinu sõnumi avamiseks keskmiselt kuluv aeg ainult 4 minutit. Sellise statistikaga on ka sinul olemas garantii saavutamaks SMS-turundusega efektiivne kontakt oma sihtgrupiga – ning seda kõigiga korraga ja koheselt.

KUPONGID, MIS TOIMIVAD

mailing6Uuringud on näidanud, et 70% kasutajatest sooviksid saada oma lemmikäridelt tekstisõnumitega sooduskuponge ja eripakkumisi. Lisaks näitab statistika, et võrreldes posti teel saadud või ajalehtedest väljalõigatud kupongidega kasutatakse tekstisõnumiga saadud kuponge 10 korda rohkem ning 22% sellistest kupongidest jagatakse ka vähemalt ühe sõbraga. Jällegi räägivad numbrid iseenda eest.

Leave a Reply

Your email address will not be published.